26 червня, 2024

Як бібліотекарі ідеями торгували:
що продавали і що купували

Ярмарок вкотре довів, що забагато креативу не буває, бо на ХІІ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій "БібліоКре@тив - 2024» зібрались справжні бібліотечні профі.
Розпочався другий день Ярмарку для усіх з мегакорисного воркшопу від Інни Строгової, психологині когнітивно-поведінкової терапії, психологині проєктів Музею воєнного дитинства під назвою «Відновлення для дорослих, що піклуються про дітей». Пані Інна розповіла про різні відчуття та неочевидні прояви втоми, які сьогодні знайомі більшості, та поділилася практичними порадами, як цьому можна зарадити самостійно й легко відновити свої сили. Корисні практики обов’язково стануть в пригоді і в роботі з дітьми.
Далі професійну програму продовжили бібліотеки-учасниці Ярмарку, презентуючи найбільш успішні проєкти й акції, реалізовані протягом 2022-2024 років у модулі «Успіх року». Так присутні ознайомились із такими важливими напрацюваннями колег:
- Проєкт психологічної підтримки дітей, зокрема із родин ВПО, від ЦБС для дітей міста Ізмаїл;
- «Лікування мистецтвом». Travel-проєкт Миколаївської обласної бібліотеки для дітей імені В.О.Лягіна - «Творимо позитив для маленьких читачів»;
- «Історія успішної трансформації, або як втримати користувача в умовах абсолютного онлайну» Донецької обласної бібліотеки для дітей;
- «Мандрівний хаб стійкості», проєкт стимулювання дитячого читання з елементами бібліотерапії та змістовним компонентом на підтримку національно-патріотичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки;
- онлайн проєкт з популяризації книги та читання Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач» - «Читомагія: читай, пізнавай, твори». 
Кожен з проєктів вразив своєю масштабністю, залученістю, творчим та особистісним підходом, за будь-яких важких умов, зберегти свого користувача, підтримати і допомогти йому в навчанні і дозвіллі.
А потім продовжив свою роботу Ярмарок «купівлі-продажу». Сьогодні свої ідеї презентували колеги із Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач» та господарі "БібліоКре@тиву - 2024», бібліотекарі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. 
Квести, віртуальні мандрівки, майстерні смаку, біблотерапевтичні сесії, лінгвістичні забавки, турагенство, відеоподкасти, маратон кроссенсів та багато іншого. 20 ідей, які були презентовані за ці два дні, стануть справжньою знахідкою для творчих бібліотекарів в майбутньому, одні ідеї втіляться в оригінальній версії, а інші - набудуть нових барв в ході реалізації на новому ґрунті. Але найголовніше: про реалізацію кожної з них бібліотеки-«покупці» відзвітують вже на наступному «БібліоКре@тиві-2025».
Другий день активного професійного спілкування теж супроводжувався різноманітними експрес-вправами з «Палітри ментального здоров’я», проведеними Іриною Ковач. Бібліотекарі визначили колір своєї професії, дізнались про цікаві інструменти у роботі з дітьми, грали, релаксували і навіть згенерували за допомогою ШІ свої кольорові мрії про майбутнє.
Багато чудових креативних ідей, перспективних планів на майбутнє, теплих слів подяки лунало на завершення заходу. Повага і підтримка від керівництва і колег сьогодні надто важлива.
Вітаємо усіх з вдалими «покупками», нехай кожному вистачить наснаги, сил та натхнення, реалізувати придбані ідеї у роботі якнайкраще!
А вже завтра ми дізнаємось про переможців, на думку учасників Ярмарку, рейтингового голосування «Вибір року».
  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякуємо! Ваш коментар буде опубліковано після перегляду модератором.

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.