25 червня, 2024

Чи можна «купити» креатив?

Звичайно можна, - багато років поспіль бібліотечні працівники з різних куточків України це впевнено доводять!
25 червня стартував дводенний ХІІ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій "БібліоКре@тив - 2024». Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки, яка працює попри всі виклики часу та труднощі, і у далекому 2010 році стала ініціаторкою  цього проєкту «продажу-купівлі» інноваційних ідей, і сьогодні, хоч і у форматі онлайн, змогла об’єднати колег і однодумців з різних куточків Півдня України, які заради своїх користувачів прагнуть працювати творчо, креативно і ефективно.
Учасниками "БібліоКре@тиву – 2024» стали дитячі бібліотекарі із Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.
Спеціальною темою Ярмарку цьогоріч стали актуальні проблеми сьогодення – підтримка ментального здоров’я дітей та дорослих, тому й захід проходить під гаслом «Кольори твоєї сили: палітра ментального здоров’я».
Офіційне відкриття професійного заходу розпочалося з привітального слова Володимира Клюцевського, заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації, та Юрія Соболевського, першого заступника голови Херсонської обласної ради. Почесні гості відзначили важливу роль дитячих бібліотек у підтримці ментального здоров’я дітей в умовах війни та побажали учасникам «БібліоКре@тиву» плідної роботи. 
Ярмарок проводиться під егідою Української асоціації працівників бібліотек для дітей, тож важливим та натхненим стало звернення президентки цієї всеукраїнської громадської організації – Алли Гордієнко, генерального директора Національної бібліотеки України для дітей, заслуженого працівника культури України, кандидата культурології, яка наголосила, що бібліотечні працівники єдині у своїх поглядах щодо захисту підтримки та виховання юного покоління українців, і від зусиль кожного залежить якою сильною буде наша «культурна зброя» – слово, книга, захід.
Естафету привітань продовжили керівники бібліотек-співорганізаторів: Ольга Крижановська, очільниця Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, модераторка цьогорічного Ярмарку, Тетяна Жайворонок, директорка Миколаївської обласної бібліотеки для дітей імені В. Лягіна, Лариса Данилова, директорка Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач», Марина Оганесян, директорка Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Ізмаїл (Одеська область) та Лілія Козінченко, заступниця директора з науково-методичної роботи Донецької обласної бібліотеки для дітей.
У пленарній частині бібліотеки-учасниці Ярмарку обмінялись власним досвідом надання бібліотечних послуг в умовах війни. Так, варто відзначити величезну і важливу роботу колег з Ізмаїла на допомогу ЗСУ, професійний підхід «миколаївців» у підтримці дітей з числа ВПО, творчі старання, попри відстань, бути на зв’язку зі своїми користувачами Донецької обласної бібліотеки для дітей та постійне піклування про ментальне здоров’я дітей під час різноманітних бібліотечних заходів Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки та Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач».
Центральною подією заходу у перший день став «Ідеятон», в ході якого три бібліотеки-учасниці презентували 13 власних оригінальних ідей, які безперечно зацікавили інших учасників заходу. Адже такі новації дають можливість порівняти роботу один одного, обмінятися досвідом і мотивують покращувати свій професійний рівень у залученні дітей до читання, просування сучасних бібліотечних послуг на поліпшення їх ментального здоров’я.
Корисним компонентом професійного навчання для бібліотечних працівників став виступ Ольги Купріян, української письменниці, літературної критикині, літературознавиці, співзасновниці щорічного рейтингу «Критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року», яка залюбки презентувала різноманітні проєкти на підтримку дитячого читання та ментального здоров’я дитини від «BaraBooka. Простір української дитячої книги» та поділилася корисними напрацюваннями та ресурсами.
Перший насичений день Ярмарку супроводжувався різноманітними експрес-вправами з «Палітри ментального здоров’я», проведеними Іриною Ковач, заступницею директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, психологинею, медіатренеркою, бо сьогодні відомо кожному, що турбота про ближнього, безумовно, починається з турботи про себе.
Креативне бібліотечне ком'юніті навіть трохи розважилось сьогодні, згадали цікаві професійні відрядження та зустрічі у довоєнні часи, пограли та помріяли про майбутнє. Неймовірне задоволення бути у колі однодумців, творчих і натхнених професіоналів, тож з нетерпінням чекаємо на другий день Ярмарку!

Перші ярмаркові ідеї - вже у Банку інновацій!

  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякуємо! Ваш коментар буде опубліковано після перегляду модератором.

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.