понеділок, 16 квітня 2018 р.

Бібліотечний декупаж «Книгочай по - німецьки»

Ціла низка заходів вплелась у чудову ідею, яку Центральна дитяча бібліотека міста Ізмаїл  придбала у Миколаївської ОБД ім. В.О. Лягіна- бібліотечний декупаж «Книгочай по - …» -

Не випадково бібліотечний декупаж пройшов в нашій бібліотеці «по-німецьки», адже 2018 рік в Україні оголошен Роком німецької мови. Читачі Центральної дитячої бібліотеки міста Ізмаїл здійснили відеоподорож до Німеччини, познайомились з десятьма найкрасивішими замками цієї країни. Хлопчики та дівчатка отримали масу вражень від віртуальної подорожі Берліном, Мюнхеном, Дрезденом та Гамбургом. А втамувати спрагу знань та нових відкриттів допомогла експрес-інформація на книгу Тетяни Горбаченко «Давні легенди німецьких земель». Після такого «аперитива» читачі поринули з головою у дивовижний світ Німеччини.
У бібліосаду Центральної дитячої бібліотеки міста Ізмаїл розквіло дивовижне дерево-«Дерево мовних знахідок». Його паростки були привезені з різних країн світу, а з яких саме, читачі могли дізнатись лише розгадавши всі його таємниці.
На гілках Дерева мовних знахідок виросло не листячко, не квіточки, а різноманітні предмети. Тут і пазл, і клоун, і рюкзак з олівцем , і солодкі вафлі. Як ці, на перший погляд, різні предмети пов`язані між собою? Виявляється, що всі їх назви були запозичені з німецької та інших мов, а от з яких саме – дізнавались читачі бібліотеки. Звичайно, на допомогу їм ставали етимологічні словники. Таким чином, допитливі дослідники робили свої власні мовні знахідки. Великдень також став складовою частиною декупажу по-німецьки. В читальній залі Центральної дитячої бібліотеки розкинулась пишна галявина-інсталяція «Frohe Ostern», оформлена у німецьких традиціях свята Великодня. Полювання за Великодніми яйцями, які розкидав в траві Великодній заєць – обов’язковий ритуал цього світлого дня у Німеччині. Діти чекають його з нетерпінням і готуються ретельно. Хто більше зібрав, той більше і поласує. А найвправніші збирачі можуть отримати ще й спеціальні подарунки. У бібліотеці також побував Великодній зайчик. А прискакав він сюди з Німеччини, де свято Великодня має назву Frohe Ostern. У святкові дні читачі дитячої бібліотеки озброїлись кошиками та відправились на квест-полювання «Полювання на Великоднього зайця».Заєць сховався десь у бібліотеці, заплутавши за собою сліди. Знайти хитруна виявилось нелегко, адже для початку треба було зібрати найбільшу кількість великодніх яєць по всій бібліотеці, потім оригінально розфарбувати їх та виконати всі завдання.
Бібліотечний декупаж став  чудовою прикрасою бібліотечного досугу та, сподіваємось, стане доброю традицією.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякуємо! Ваш коментар буде опубліковано після перегляду модератором.