16 квітня, 2025

Вартові ментального здоров’я. Літературно-мистецький млинок

Завідувачка сектору абонементу Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки Юлія Чернієнко протягом квітня провела серію тематичних заходів, під час яких представила херсонським школярам та шкільним бібліотекарям міста новинку – власну розробку гри «Вартові ментального здоров’я. Літературно-мистецький млинок». Ідею такого «млинка» наша книгозбірня «придбала» минулоріч під час Міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокре@тив – 2024» у КЗ «Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач» ЗОР.
Ми адаптували цю ідею для умов дистанційного проведення заходів та наповнили власним змістом. Кожне крило вітряка у цій грі символізує собою певний вид мистецтва і містить відповідні до нього арт-терапевтичні завдання та книжкові рекомендації.
Перше крило – театральне – допомагає учасникам краще пізнати власні емоції. Спершу на уявну сцену під прожектори виходить та чи інша емоція в масці й учасники мають відгадати її за описом її функцій, далі бібліотекар зачитує «Маніфест емоцій» та знайомить підлітків із барометром емоцій та методами самодопомоги. На закріплення учасники за допомогою вікторини знайомляться із художніми книгами про емоції.
Друге крило – геральдичне, занурює у символіку гербознавства, спонукає присутніх створити власний герб, обрати гербову тваринку й сформувати девіз свого життя, що є дуже терапевтичним.
Третє крило присвячене арт-рефлексії творчості Поліни Райко – художниці з м. Олешки, що на Херсонщини, а четверте являє бібліотерапію за серією книг про Гаррі Поттера.
Присутні з цікавістю дізнавалися про види мистецтв та їхню терапевтичну складову, а в кінці кожного заходу Юлія Миколаївна запрошувала читачів активно використовувати опановані засоби для підтримки власного ментального здоров’я.

1 коментар:

  1. Спасибі Юлії Миколаївні за цю вкрай актуальну для Херсонщини адаптацію ідеї, в якій мистецтво й література допомагають зберігати ментальне здоров'я дітей. Сподіваємось ще побачити реалізацію цієї класної ідеї сусідів-запоріжців "наживо" в нашій бібліотеці імені Дніпрової Чайки!

    ВідповістиВидалити

Дякуємо! Ваш коментар буде опубліковано після перегляду модератором.

На початок сторінки