17 лютого, 2015

Наводимо мости


Чудо в том и состоит, 

что мы привыкли к чудесам 

и перестали их замечать.

А жаль…


Й.В.Гете


Напередодні Дня Святого Валентина у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки бібліотекарі відділу естетичного виховання організували зустріч у «Архітектурній галереї» для учнів 5-в класу спеціалізованої школи № 30 з відомим у Херсоні краєзнавцем, архітектором Сергієм Дяченком.

Саме тут вирішили навести мости дружби між присутніми, перекинути місток знань між поколіннями, прокласти міст між країнами, поповнити знання про мости світу і дізнатися про ті, по яких ми ходимо кожен день.

У віртуальній галереї «експонувалися» всесвітньо та маловідомі архітектурні споруди - мости.

Мости є справжнім чудом, дивовижним витвором людських рук. Вони бувають різні за призначенням, будувалися з різних матеріалів, у різні історичні епохи, але всі необхідні, адже вони служили і служать для з’єднання протилежних сторін…

Сучасні, дуже красиві, незвичної форми (залізничні, водні, транспортні, трансокеанські…) мости є прикрасою багатьох країн світу. Під час презентації спеціально для нашої зустрічі надійшов відеорепортаж з мосту Hackerbrücke від Н.Борисенко, нашої землячки, яка нині мешкає у м. Мюнхен (Німеччина).


Дізнатися про винаходи та загадки від Леонардо да Вінчі, пов’язані з мостами, діти змогли за допомогою люстерка, адже вчений робив записи у дзеркальному відображенні.



Також гості спробували себе у мостобудуванні, діти з конструктора складали міст. Хлопчики будували ґрунтовно, а дівчатка – швидко. Але вийшло все дуже гарно. І перемогла…ДРУЖБА.



Діти приготували власні проекти мостів та  презентували їх на зустрічі. Всі мости вони виконали з різних матеріалів. Так, Аня Абрамова побудувала «Міст Перемоги» (матеріал: макарони), Чабаненко Нікіта - «Міст Дружби» (матеріал: пластикові трубочки), групова робота Юліани Царьок та Мар’яна Пешенка (пінопласт, вата, гілочки, каміння).




У ролі аналітика та консультанта виступив гість С.Дяченко, який високо оцінив роботи дітей, склавши характеристики кожному виду мостів.

Сергій Дяченко також розповів дітям цікаві історії, пов’язанні з мостами Херсона. Учасники навіть не підозрювали, що залізничний міст с. Антонівка існував ще до Великої Вітчизняної війни. Під час війни міст був неодноразово зруйнований. Унікальні фото є підтвердженням цих фактів.

А на честь Дня Святого Валентина діти пограли у гру «Знайди пару». Хлопчики зачитували початок фрази, а дівчатка повинні були її закінчити. Секрет полягав у тому, що половинки сердець, на яких були ці фрази, зійшлися б у будь-якому випадку, а ось половинки мостів на звороті - ні.

Святкову атмосферу створив ансамбль танцю «Первоцвіт», подарувавши присутнім «Танго». А художники зі Школи мистецтв надали свої малюнки.



Аня Абрамова також підготувала цікаву доповідь про відомого мостобудівника Є.О.Патона. А ще Аня подарувала всім пісню про мости.


   
Р.S. Ідея «Школа юного архітектора» куплена у Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна, на ярмарці бібліотечних інновацій «Бібліокреатив 2014» .

Анжела Ракша, завідувач відділу

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякуємо! Ваш коментар буде опубліковано після перегляду модератором.

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.