пʼятниця, 25 грудня 2015 р.

Данські пригоди літературних мандрівників

Людина не може будувати своє життя, ув'язнивши себе у чотирьох стінах і зв'язавши крила власної фантазії. Завжди, поки ми живі, нам хочеться чогось нового, незнаного, досі не баченого, бо саме тоді ми починаємо збагачуватися морально і духовно, отримуючи для себе неоціненний енергетичний заряд оптимізму, бадьорості, гарного настрою.
Бібліотекарі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки в рамках проекту «Пізнаємо світ разом з бібліотекою» знову запросили школярів НВК імені Т.Шевченка у літературну подорож за проектом «Пройди світ разом з бібліотекою» (ідея студентів ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв»).
Спробуйте за цим ось фото упізнати, про яку країну йшла мова цього разу:
Та що там відгадувати, – скажете ви, – досить побачити Андерсена і все зрозуміло. Справді, бібліотекарі відділу естетичного виховання запросили маленьких друзів до віртуальної мандрівки чи не найбільш загадковою країною Північної Європи. «Цікаві факти про Данію» – так назвали ми свій захід.
Спочатку визначилися з площею, кількістю населення Данії, географічним розташуванням та столицею цієї невеликої країни, після чого учні легко знайшли її на глобусі.
Справжнім символом і реліквією для кожного мешканця країни є національний прапор Данії. Скупі на почуття данці неодмінно мають флагшток посередині своєї земельної ділянки, на якому по особливих днях, в тому числі і у день народження господаря, здіймається в небо червоний прямокутник з білим хрестом.
Родзинка Данії – замки, деякі з них стали практично музеями. Прогулюючись залами, можна дізнатися історію всієї країни. Особливої уваги заслуговує замок Кронборг, який також широко відомий під ім'ям «Ельсінор». Його ще називають «Замок Гамлета», бо саме він став місцем дії п'єси Шекспіра.
Яскраво ілюстровані сучасні книги, які є у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки, дають можливість виразно уявити будь-який куточок нашої планети, перенестися у минуле чи майбутнє або зануритися у казку…
Одним з найвідоміших та найулюбленіших казкарів світу вважається Ганс Християн Андерсен. Саме з його творчістю та життєвим шляхом знайомилися маленькі гості. Дитинство та юність, перші кроки у творчості, невичерпний талант письменника – все це було у незвичайній book-експедиції, що відбувалася у відділі Інтернет-послуг. 
Веселі та активні діти з радістю зіграли у гру, що була створена за образами захоплюючого світу казок Андерсена. Відгадували казкових героїв за анотаціями та казки за музикою, чарівні предмети та голоси вказували шлях до вірної відповіді. З цікавістю on-line переглянули незвичайні та подекуди смішні пам’ятники як і самому автору, так і його героям. Не обійшлося й без пошукового завдання в мережі Інтернет, адже «країна», що створив письменник, величезна, незвичайна та магічна. 
Діти були щасливими, бо дізналися багато цікавинок та згадали прекрасні моменти читання книжок, автором яких був Ганс Християн Андерсен. 
Думаєте, Данія відома світові тільки Андерсеном? А ось і ні! Карл Нільсен – композитор, скрипаль, диригент і педагог, один з найбільших діячів датської культури – увійшов до числа персоналій книги «100 композиторов ХХ века», а Асгер Йорн – художник – серед персоналій книги «100 художников ХХ века».
А ще - безліч свят та фестивалів! Серед них найбільше зацікавив учнів щорічний фестиваль вікінгів, у програмі якого – змагання і бої в середньовічних обладунках і бенкет зі стравами старовинної кухні вікінгів.
З нетерпінням чекаємо зупинки у наступній державі нашої кругосвітньої літературної подорожі! 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякуємо! Ваш коментар буде опубліковано після перегляду модератором.