понеділок, 8 лютого 2016 р.

Запрошуємо до Франції!

Французька нація – одна з найстаріших на європейському континенті. З її багатою історією і культурою знайомились у Херсонській обласній бібліотеці ім. Дніпрової Чайки цього разу наші діти-читачі, вихованці Херсонського НВК ім.Т.Г.Шевченка. Саме Франція стала наступною зупинкою у спільній кругосвітній подорожі учнів 5 класу на початку лютого 2016-го. 
В основі таких мандрів лежить придбана на Ярмарку інноваційних ідей «БібліоКре@тив-2015» ідея студентів ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» «Пройди світ разом з бібліотекою». Цього разу віртуальна мандрівка називалась «Запрошуємо до Франції».
З переглянутих презентацій, що підготували працівники відділу естетичного виховання, діти зрозуміли розташування держави, і вже на карті Європи самостійно й безпомилково її знайшли. 
Дізналися цікаві факти з історії, економіки, культури, а також багато незвичного про самих французів. Наприклад, те, що вони галантні, скептичні і обачливі. У той же час – довірливі і великодушні. У Франції люблять і вміють блиснути словом. Розмова французів невимушена і швидка. До речі, французу приємніше чути перекручену французьку, ніж чудову англійську мову. 

Франція – справжній заповідник пам'яток історії й культури різних епох і цивілізацій. Деякі пам'ятники її культури  починають свою історію з часів палеоліту. Чи відомо вам, наприклад, що саме у Франції знайдені останки неандертальця – в однойменній печері, в Альпах?
Найбільшу популярність у світі здобули французьке образотворче мистецтво, література і різноманітна музична культура. А шедеври архітектури! Про них можна говорити годинами. Численні замки Луари, Лувр, палаци Фонтенбло і Версаль, театр «Гранд Опера», Тріумфальна арка і знаменита Ейфелева вежа. В останні роки своєрідною Меккою для туристів з усього світу став Євродіснейленд. Про це теж ішла мова. 

Тепер наші читачі знають навіть і той факт, що Ейфель і Еффель – це дві різні людини, і їх не можна плутати. Один – інженер, а другий – карикатурист.
А ще у Франції існує безліч фестивалів! Усі вони – дуже яскраві і барвисті. Міжнародний фестиваль фільмів, фестиваль циркового мистецтва, дуже популярний фестиваль вуличних оркестрів. В Тулузі проходить фестиваль фіалок. Фіалка – емблема саме цього міста.
Велике значення для Франції має День Святого Валентина. Діти запитали: чому? Й практично одразу самі здогадались: тому, що ця країна давно стала символом любові та високих почуттів.
Наближається ще одне дуже популярне серед жителів країни свято – фестиваль лимонів. Він проходить 17 лютого в місті Ментон, де лимони – королі врожаю, тому що теплий клімат дозволяє 3 рази на рік знімати їх урожай.
Роблячи висновки, можна сказати, що культура Франції настільки ж велика, як і сама Франція, кількість пам'ятників і шедеврів мистецтва просто неможливо порахувати. Окреме явище – французька література – одна з найбільш відомих у світі. Чого варті такі імена, як Стендаль, Бальзак, Дюма, Золя, Сент-Екзюпері і, звичайно, найулюбленіший Шарль Перро. Про його казки та їх героїв разом з працівником відділу абонементу Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки діти багато чого згадали. 


А ще трохи додали свого, уявили себе такими собі маленькими Шарлями Перро, і усі разом за яскравими ілюстраціями склали казку.

А потім всі уявили себе на балу, хлопчики зобразили "Котів у чоботях", а дівчатка – "Попелюшок". 
З нетерпінням будемо чекати нової зустрічі!
  
Олена Хмельницька, 
провідний бібліотекар відділу естетичного виховання 
Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякуємо! Ваш коментар буде опубліковано після перегляду модератором.