понеділок, 2 червня 2014 р.

Секрети поштової скриньки, або Як у Білозерці ярмаркову ідею реалізували

Білозерська районна дитяча бібліотека придбала на Ярмарку бібліотечних інновацій, який проходив у Херсонськй обласній бібліотеці для дітей 25-26 червня 2013 року, цікаву і оригінальну ідею «Гра в бібліотеці «Напиши мені листа». Читачам вона настільки сподобалась, що кількість бажаючих написати листа казковому, або будь-якому літературному герою зростала з кожним днем. Школярі переглядали та перечитували найцікавіші книжки, згадували та обговорювали своїх улюблених героїв.Усі разом продумували, про що б хотіли написати та кому.  
Найбільше діти «зверталися», або ж «листувалися», чи то «відправляли листа» Джеку Вороб’ю, Пеппі Довгапанчоха, Колобку, Алісі  із Задзеркалля, Гуліверу, капітану Врунгелю, Карлсону та Шерлоку Холмсу      
На презентацію яскравої і оригінальної бібліовиставки «НАПИШИ МЕНІ ЛИСТА» завітала І.М. Ляшенко, перший заступник голови Білозерської райдержадміністрації. Ірина Миколаївна ознайомилась з матеріалами виставки,  переглянула листи наших читачів до своїх улюблених героїв і задала досить цікаве питання: «Чи отримають ваші дітки відповіді на свої листи?». «Обов`язково!» - була наша відповідь.                   
Про що пишуть діти у своїх листах літературним героям? Та, мабуть, про головне. Кожній дитині подобається той чи інший персонаж. І, звертаючись до нього, школярі наголошують на якихось його добрих рисах, справах. Майже всі дописувачі обов’язково хочуть чогось навчитись у свого обранця. Наприклад, у Карлсона дітки хочуть дізнатись, яким повинен бути справжній товариш. У Пеппі Довгапанчоха хочуть навчитися впевненості у собі та самостійності, а деякі у захваті від того, як Пеппі «домовлялась» з акулою.  А у Аладдіна та Мауглі, які завжди перемагають у будь-яких протистояннях, хочуть навчитись спритності та відваги.9 жовтня на всій планеті відзначається як Всесвітній день пошти, який без перебільшення можна назвати святом всіх людей. І у нашій бібліотеці завдяки грі «Напиши мені листа», дітки добре ознайомилися з поштовою справою, а найактивніші читачі й досі пишуть листи своїм улюбленцям – літературним героям і авторам з різних країн. 
Виставка епістолярних послань літературним та казковим героям постійно поповнюється «новими надходженнями». До речі, у нашої виставки є дуже дивна особливість – вона може «мандрувати» за своїми читачами, та постійно видозмінюється.
Світлана Колесник

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякуємо! Ваш коментар буде опубліковано після перегляду модератором.